Aktualność

Nowość: Stanisław Kozicki, Pół wieku polityki demokratyczno-narodowej (1887-1939)

Premiera książkowa

Pół wieku polityki… to w istocie „prywatna”, „osobista” historia dziejów Narodowej Demokracji. Historia pisana przez czołowego polityka ruchu, zajmującego najbardziej eksponowane stanowiska, jednego z najbliższych współpracowników Romana Dmowskiego, znakomitego i niezwykle płodnego publicysty. Stąd można powiedzieć, że jest to endeckie opus magnum, odtwarzające całą historię ruchu narodowego (do 1939 r.), bez retuszu, z dużą precyzją i znawstwem, gdzie ogrom faktów i wydarzeń przeplata się z osobistymi doświadczeniami, czasami mniej wyważonymi, jak choćby w tych fragmentach tekstu, które dotyczą oceny rządów sanacyjnych i samego Piłsudskiego. Ale Kozicki miał do tego prawo. Pisał swoją książkę z pozycji antagonisty piłsudczyków i wcale tego nie ukrywał. Od początku do końca Pół wieku polityki… to nie tylko dzieje Narodowej Demokracji, ale również historia życia jej autora.
(ze wstępu Tomasza Sikorskiego i Adama Wątora)

792 strony, twarda oprawa, ISBN 978-83-66112-10-0

Cena wraz z VAT i przesyłką 45 zł, zamówienia: sklepik@omp.org.pl, http://omp.org.pl/ksiazka.php?idKsiazki=405.

 

 

***

Polecamy również:

 

Stanisław Głąbiński
Wspomnienia polityczne
 
 
Wspomnienia polityczne czołowego polityka, ekonomisty i myśliciela politycznego ruchu narodowo-demokratycznego są pasjonującą opowieścią o polityce polskiej od schyłku XIX wieku po II wojnę światową. Autor przedstawia w nich wiele kluczowych wówczas wydarzeń i zjawisk politycznych, w których uczestniczył i które współtworzył. Przybliża, jak wyglądały zabiegi o sprawę polską w monarchii habsburskiej, ukazuje rozgrywki polityczne z czasu I wojny światowej i prezentuje subiektywny, dla wielu czytelników bardzo kontrowersyjny obraz walk politycznych II RP. Niewiele jest napisanych z podobnym rozmachem dzieł o tym burzliwym okresie polskiej historii.

Wstęp i opracowanie Tomasz Sikorski i Adam Wątor, przy współpracy Urszuli Kozłowskiej.

880 stron, twarda okładka, ISBN 978-83-64753-69-5
Cenaa wraz z VAT i przesyłką 39 zł, http://omp.org.pl/ksiazka.php?idKsiazki=341

 

Książki Kozickiego i Głąbińskiego można także zakupić z rabatem w pakiecie Kozicki/Głąbiński, w cenie 75 zł (http://omp.org.pl/ksiazkaKupTeraz.php?idKsiazki=406).